Why you should go to yoga

چای ترش

چای ترش در نقاط مختلف دنیا با نام های متفاوتی خوانده می شود. در ایران به نام های چای مکی یا چای مکه، چای قرمز و چای ترش شناخته می شود. چای ترش گیاهی دو منظوره است که اجزای مختلف آن _میوه، فیبر و چوب_ مورد استفاده قرار میگیرند. از کاسبرگ این گیاه در صنایع دارویی و صنایع غذایی و از الیاف و چوب آن در تولید خمیر کاغذ استفاده می شود. چای ترش گیاهی یک ساله است. ارتفاع این گیاه، گاهی به 4 متر هم می رسد. بیش از 300 گونه از این گیاه در سراسر جهان، در مناطق گرمسیر و نیمه گرمسیر یافت می شوند. منشاء آن در آفریقا و کشور آنگولا می باشد، ولی امروزه عمده کشت آن در شمال آفریقا، مکزیک، هند، تایلند و چین صورت می گیرد.

این گیاه در نواحی تولید کننده به نام روسل معروف است. بهترین نواحی کشت این گیاه نقاطی با 125 میلی متر بارندگی و حداقل دمای 15 درجه سانتی گراد در اول فصل رشد می باشند. آب و هوای مطلوب باعث رشد سریع و منظم آن می شود. در این نواحی درجه حرارت طی 4 تا 8 ماه نباید کمتر از 21 درجه سانتی گراد باشد.

چای هیبیسکوس دارای رنگ قرمز پررنگ و طعم ترش است. رنگ قرمز آن ناشی از وجود آنتوسیانین ها و طعم ترش آن به علت مقدار زیاد اسید سیتریک می باشد که همراه با اسید مالیک و مقدار کمی اسید تارتاریک در قطعات کاسبرگ وجود دارد. این گیاه را می توان به صورت سرد یا گرم به همراه مقداری قند یا نبات یا حتی بدون آن به عنوان یک نوشیدنی رژیمی مصرف کرد. همچنین، می توانید آن را با کمی عسل به صورت شربت استفاده کنید یا با آب سیب ترکیب کرده و خنک بنوشید. ترشی آن و شیرینی سیب به خوبی با هم سازگار می شوند.

نوشیدنی این گیاه کاهش دهنده فشار خون، خنک کننده بدن، رقیق و تصفیه کننده خون، کنترل کننده کلسترول خون، اختلالات کبدی و صفرایی، رفع کننده عوارض بیماری های قلبی و آرام بخش است. دانه های آن تقویت کننده، تب بر و دارای پتاسیم، سدیم، فسفر، گوگرد، منیزیم و کلسیم می باشند. ریشه تلخ آن تقویت کننده است و در گزارشات، بیشتر به عنوان ضد عفونی کننده، تقویت کننده قوای جنسی، کمک کننده به هضم غذا، مفید در برابر انواع سرطان، سرماخوردگی، سرفه، تب، حملات و بیماری های قلبی شناخته می شود. کاسبرگ باعث کاهش فشار خون شده و دارای خواص آنتی اسکوربیک است. کاسبرگ های چای ترش حاوی ترکیبات شیمیایی از جمله پکتین و آنتوسیانین هستند. هم چنین حاوی کلسیم، نیاسین، آهن، ریبوفلاوین است. میزان کربوهیدرات دانه های چای ترش 27/6 درصد می باشد. کارشناسان تغذیه معتقدند دم کرده برگ این گیاه برعکس چای که باعث دفع آهن می شود، منبعی غنی از آهن و مس است. یکی از مهم ترین خواص چای قرمز شباهت ترکیبات آن با انسولین است و به همین جهت، این گیاه خواص ضد دیابتی هم دارد.

نظر خود را بگذارید

 

 

ارسال نظر